Detaylı Rapor
English

Yaş meyve sebze ihracatçılarıRusya'dan döndü


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), bu yıl 26.kez düzenlenen ve Rusya ile Rusya'nın komşu ülkelerine yaş sebze meyve ihracatında büyük önem taşıyan World Food Moscow Fuarı'na katıldı. Türkiye ile Rusya'nın ticari ilişkilerinin hızla geliştiği bir dönemde gerçekleşen fuar ziyaretinde önemli görüşmeler gerçekleştirildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa SATICI, gelişmeler ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, "Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkiler hızla düzeliyor. Siyasi ilişkilerin gelişmesine paralel olarak, ticaret hacmi de artıyor. Rakamlar kriz öncesindeki seviyeye henüz ulaşmadı. Rakamların artmasını, kriz önceki seviyeyi de aşmasını umuyoruz” diye konuştu.

TİM Yönetim Kurulu Üyesi SayınMustafa SATICI, "Fuara milli düzeyde katılım sağladık. Toplam 510 metrekare alanı kapsayan stant kurduk. Türkiye standında 16 firma ve kurum ülkemizi temsil etti. Fuara katılan firmalarımız önemli bağlantılar kurdu” dedi. Rusya'ya gerçekleşen yaş sebze meyve ihracatı hakkında da bilgi veren TİM Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa SATICI, "1 Ocak 2017 - 31 Ağustos 2017 tarihleri arasında 1 milyar 176 milyon dolar yaş meyve sebze ihracatı gerçekleşti. Rusya, 259,3 milyon dolar ihracat ile ilk sırada yer aldı. Geçen yıla kıyasla Rusya'ya ihracatımız yüzde 151 oranında arttı” diye konuştu.

World Food Moscow Fuarı'na Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ali DEMİR ile BAİB Genel Sekreteri Sayın Fisun Evrensevdi PEKTAŞ da katıldı. Fuar alanına kurulan BAİB standında Batı Akdeniz'in yaş meyve sebze ürünleri tanıtıldı. BAİB standını ülkemizin Moskova Büyükelçisi Sayın Hüseyin DİRİÖZ ve Moskova Ticaret Müşaviri Sayın Halit Oral AKBAY daziyaret ettiler.

İlgili Resimler

 
   
                                                                                                                                               BAİB-Intra►
 

Status : UP!
Log :  54.161.40.41
Get : CCBot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/)
0,3008