BAİB'de Yaş Meyve Sebze Sektör Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi


Yaş meyve sebze sektörüne ilişkin bilgi paylaşımında bulunmak ve hızlanan ihracat sezonu kapsamında sektörün genel durumunu değerlendirmek amacıyla Birliğimizce her yıl düzenlenen Yaş Meyve Sebze Sektörü Sezon Öncesi Değerlendirme Toplantısı içinde bulunduğumuz pandemi koşulları nedeniyle bu yıl online olarak düzenlendi.

10 Kasım 2020 Salı günü Antalya Tarım İl Müdür V. Sayın Gökhan KARACA moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Antalya Zirai Karantina Müdür Yardımcısı Sayın Çetin ALGÜN, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Sayın Ali ÇANDIR, Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Sayın Necdat SİN, BAİB Genel Sekreter T. Sayın Güliz AKEL ÇETİNKAYA, URGE ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Sayın Nedret TOSUN ile sektörde faaliyet gösteren değerli ihracatçılarımız ve gümrük müşavirleri katılım gösterdi.

İhracatçı firmalar ve gümrük müşavirleri tarafından sektöre dair yaşanan sorunlar dile getirilirken Antalya İl Tarım ve Orman Müdür V. Sayın Gökhan KARACA ile Antalya Zirai Karantina Müdür Yardımcısı Çetin ALGÜN, kurum olarak yaptıkları çalışmaları anlatarak, denetlenebilirlik konusunda yoğun olarak çalıştıklarını ifade ettiler. Katılımcılardan gelen soruları yanıtlayan Sayın KARACA ve Sayın ALGÜN sorunların çözümünde izlenebilirliğin önemi vurguladılar.

Görüşülen sorunlar hakkında çözüm önerilerinin de gündeme alındığı toplantının çıktılarının yer aldığı toplantı raporu Birliğimizce hazırlanarak bilahare üyelerimize sunulacaktır.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.