Fiyatlar havalar ısındıkça düşecek


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakkı BAHAR, Bloomberg HT'de Hande Berktan tarafından sunulan ‘Yatırım Bülteni' programına katıldı.

Programa telefon ile canlı bağlantı kuran BAİB Başkanı Sayın Hakkı BAHAR, gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışı ve bu artışın enflasyona etkileri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yaş sebze meyve fiyatlarındaki artışın Ocak ayında yaşanan hortum felaketi sonrasında arz-talep dengesi ile bağlantılı olduğunun altını çizen BAİB Başkanı Sayın Hakkı BAHAR, havaların ısınmaya başlaması ile birlikte fiyatlarda gerileme olabileceğine değindi.

Üreticilerin kazancında da olumsuz bir durumun söz konusu olduğunu kaydeden BAİB Başkanı Sayın Hakkı BAHAR, enflasyon hesaplamasında sebze, meyve fiyatlarının yüzde kaç oranında etkili olduğunun iyi irdelenmesi gerektiğine değinerek, "Bazı konuların üzerine gereksizce çok mu gidiyoruz? Üreticiyi küstürürsek, memleket olarak AKUT hale gelecek olan bir mesele ile uğraşmak zorunda kalabiliriz” dedi.

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.