Alanyalı ihracatçılar sektörlerini değerlendirdi


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), bir turizm merkezi olmasına rağmen ihracatta da büyük potansiyel barındıran Alanya ilçemizde sektörel değerlendirme toplantısı düzenledi. Isparta, Finike ve Burdur'un ardından Alanya'da düzenlenen toplantıya yaş meyve sebze, sanayi, aromatik bitkiler sektörlerinde faaliyet gösteren ihracatçılar katıldı. Toplantıda BAİB'i Başkan Yardımcımız Sayın Hakkı Ergin CİVAN, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Hatice ÖZ, Sayın Süleyman TUNCER, Sayın Süleyman DURAN, Sayın İsmail ÖZANDAÇ, Sayın Özgür EKİNCİ, Denetim Kurulu Üyemiz Sayın Necmi BAHÇECİ ve TİM Delegemiz Sayın Murat GÜNGÖR temsil etti.

Başkan Yardımcımız Sayın Ergin CİVAN, toplantının açılış konuşmasında Birliğimizin faaliyetleri, ihracatımızın artması için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile Alanya, Manavgat ve Gazipaşa ilçelerimizden gerçekleşen ihracat ile ilgili bilgiler verdi. Bu ilçelerimizin daha fazla ihracat gerçekleştirebilecek potansiyele sahip olduğunu ifade eden Başkan Yardımcısı Sayın CİVAN, birlikte yürütülecek çalışmalarla rakamların arttırılabileceğine değindi. Daha sonra toplantıya katılan ihracatçı firmalarımızın temsilcileri söz alarak, ihracatları, karşılaştıkları problemler ve çözüm önerileri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Üyelerimizin dikkat çektiği hususlar arasında daha büyük çaplı sanayi üretimi gerçekleştirebilmek için alan yetersizliği ve bu sorunun giderilmesi adına organize sanayi bölgesi kurulması, bazı aromatik bitkiler için GTIP düzenlemesi yapılması başta olmak üzere bir çok husus dile getirildi. Toplantının ardından BAİB Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve ihracatçı firmalarımızın temsilcileri hep birlikte iftar yemeği yedi. Gecede BAİB Yönetim Kurulu Üyelerimize Yazar Haşim Yetkin tarafından yazılan 'Alanya Okumazsan Bi bak Bari' kitabı hediye edildi.Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.