BAİB, Fruit Logistica'da


Batı Akdenizli yaş meyve sebze ihracatçıları dünyanın en önemli gıda ve tarım fuarlarından olan Fruit Logistica'da bölgenin ihraç ürünlerini tanıttı.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), "Tohum ve Yaş Meyve Sebze İhracatının Geliştirilmesi” URGE projesi kapsamında, Fruit Logistica Fuarı ile eş zamanlı olarak 01-05 Şubat tarihleri arasında Almanya'ya yönelik bir yurt dışı pazarlama faaliyeti gerçekleştirdi. Almanya'nın Berlin kentinde 03-05 Şubat tarihleri arasında düzenlenen fuar, gıda ve tarım alanında dünyanın en önemli fuarları arasında gösteriliyor.

BERLİN HALİNDE VE SÜPERMARKETLERDE İNCELEMELERDE BULUNULDU

Fuar geçen yıla göre çok daha hareketli geçerken, 40'ın üzerinde firma yaş meyve sebze ihracatını geliştirmek için çalışmalar gerçekleştirdi. Fuar açılışından önce kentte olan BAİB heyeti sektöre ilişkin önemli görüşmeler de gerçekleştirdi. Berlin meyve-sebze halini ziyaret eden heyet, burada incelemelerde bulundu ve ürün kalite ve çeşitleri, halin işleyişi, denetim mekanizması ve Almanya'daki meyve sebze sektörünün dinamikleri hakkında bilgi aldı. Heyet, Almanya'nın en önemli süpermarket zincirlerinden olan Kaufland ve Real'e yönelik de inceleme ziyaretleri gerçekleştirdi ve marketlerdeki meyve sebze çeşit, kalite ve fiyatlarını yerinde gözlemleme fırsatı buldu.

İHRAÇ ÜRÜNLERİ VE İHRACATÇI FİRMALAR TANITILDI

Fruit Logistica fuar alanında BAİB heyetinin açtığı stand, sektörün önemli pazarlarında faaliyet gösteren katılımcı ve ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı. Fuar süresince ikili iş görüşmelerinde bulunan BAİB heyeti, bölgeden yaş meyve sebze, gübre ve tohum ihraç etmek isteyen ithalatçılara sektörel bilgi ağı üzerinden firmalar hakkında bilgi verdi. BAİB standı, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Sayın Hüseyin Avni Karslıoğlu tarafından da ziyaret edildi.

BAİB heyetini fuarda BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, Başkan Yardımcısı Hakkı Bahar, Yönetim Kurulu Üyeleri Berdan Ber ve Erdoğan Ekinci ile Genel Sekreter Fisun Evrensevdi Pektaş temsil etti. BAİB heyetine fuar çerçevesinde 11 firma da eşlik etti ve alanında dünyanın en önemli fuarında ürünlerini tanıttı.

Mustafa SATICI

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği

Yönetim Kurulu BaşkanıTüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.