Tüm Halkımıza Geçmiş Olsun


Finike, Kumluca ve Demre'de etkili olan felakette zarar gören hemşerilerimize "Geçmiş olsun' dileklerimi sunuyorum. Hortumda 13 yaşındaki Berivan Karakeçi'nin yaşamını yitirmesi, vatandaşlarımızın yaralanması ve seraların yıkılması bizleri çok üzdü. Kötü haberi bölge ihracatını geliştirmek adına Rusya'da çalışmalar gerçekleştirdiği esnada aldı, felaket sonrası oluşan acı tablo bizi derinden etkiledi.

Hortum görüntülerini izledikçe dehşete kapıldım. Bir tarafta yaşamını yitiren küçük Berivan, bir tarafta hortumda yerle bir olan seralar. Çok sayıda vatandaşımızın da yaralanması üzüntümüzü artırdı. Yurdumuzun neresi olursa olsun kimsenin saçını bir kılına zarar gelmesine yüreğimiz el vermiyor. Ancak felaketi yaşayan yörenin memleketim olması, zarar görev vatandaşlarımızın hemşerim olması üzüntümü bir kat daha artırdı.

Hortum felaketinde zarar gören sigortalı tarım alanlarının TARSİM sistemi ile tazmin edilecektir.

Ancak sezonun en önemli bölümünde yaşanan felaketin büyük kayıplara neden olacağı da ortadadır.

Devletimizin yöremizi afet bölgesi ilan ederek üreticilerimizin, zarar gören vatandaşlarımızın yardımına koşacaktır. Kelimelerin yetersiz kaldığı bir noktadayım. Geçmiş olsun.


Hakkı Bahar
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği
Yönetim Kurulu Başkanı


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.