Gazipaşalı üreticiye biyolojik mücadele anlatıldıDomates üreticisini Tuta Absoluta'ya karşı bilinçlendirmek ve yeni sezonda sorunsuz bir şekilde domates ihracatı gerçekleştirmek için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Üreticinin bilinçlenmesi, biyolojik mücadeleyi yaygınlaştırması için düzenlenen toplantıların ikincisi Gazipaşa ilçesinde gerçekleşti. Gazipaşa Belediyesi Kültür Salonunda saat 14.00 ila 16.30 saatleri arasında gerçekleşen toplantıya geniş bir katılım oldu.

Toplantıya; BAİB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Süleyman TUNCER, Gazipaşa İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Nazan DURAK ÖZÇELİK, Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sayın Mehmet ŞEN, Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Sayın Yusuf ÇELİK, Gazipaşa Komisyoncular Derneği Başkanı Sayın Erol Yüksel,

Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İbrahim AKBULUT,

Antalya Zirai Karantina Müdürlüğünden İnspektör Çetin SARI, BİOTED Başkanı Ali EROĞLU, üreticiler, komisyoncular ve zirai ilaç bayileri katıldı.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sayın Mehmet ŞEN, toplantılarda yaptığı konuşmada Tuta Absoluta zararlısının yaşam döngüsü, verdiği zararlar hakkında bilgi verip, zararlıdan korunmak için entegre mücadelenin tek çözüm yolu olduğunu ifade etti. Büyük bir sorunla karşı karşıya olduğumuzu ifade eden konuşmacılar, kimyasal mücadelenin tek başına çözüm olmadığını belirtip, ancak entegre mücadele yöntemini uygulayarak zararlıyla baş edilebileceğini kaydetti.Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.