Geleneksel BAİB Günleri Yoğun İlgi İle Karşılandı


Çok değerli uzmanlar ve üyelerimizi bir araya getiren "Geleneksel BAİB Günleri” seminer programımız 10 Ocak Cuma günü Antalya Su Hotel'de gerçekleşti. Sn. Mete YARAR, Sn. Abdullah ÇİFTÇİ ve Sn. Prof. Dr. Sinan CANAN'ın konuşmacı olarak katıldığı programımız Kamu Kurumları, Sivil Toplum Kuruluşları ve İhracatçı Firmalarımız tarafından yoğun ilgi gördü.

Titizlikle belirlenen konularda, alanında seçkin konuşmacıları ihracatçılarımızla buluşturmak, kamuoyunda ihracat hakkında farkındalık oluşmasına katkı sağlamak ve ihracatçılarımızın ihtiyaç duyabilecekleri derinlikte ve çeşitlilikte bilgiye ulaşmalarına aracı olmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz aynı zamanda üyelerimiz için bir sosyal platform da oluşturdu.

Seminer programımızın açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Hakkı BAHAR gerçekleştirdi. Sn. BAHAR Türkiye'nin de merkezinde olduğu jeopolitik düzlemdeki değişiklikler, yapay zeka teknolojileri ve bölgemizin jeostratejik konumu ve komşu ülkeler ile ilişkisinin ihracata ve ihracatçıya olan etkisinden bahsederek, ele alınan konular ile konuşmacıların bu noktadaki önemi ve değerini vurguladı.

Programa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Hakkı Ergin CİVAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Abdullah BULUT, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Bahadır ERDOĞAN, Sn. Hatice ÖZ, Sn. Süleyman DURAN, Sn.Erol GÜR, Sn. İsmail ÖZANDAÇ, Sn. Vahit UÇAK, Sn. Süleyman TUNCER ve Denetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Necmi BAHÇECİ ile Sn. Günseli ÇOBANOĞLU katılım gösterdi.


İlk oturumda Sn. Mete YARAR, Yeni Dünya Düzeninde Yeni Bakış Açısı ve Mezopotamya Pazarı hakkındaki konuşmasında, bölgesel gündemin yoğun olduğu şu dönemde konjoktürel olarak Orta Doğu bölgesinin güvenliği ve lojistik ağlarının ihracattaki öneminden bahsederek katılımcıların sorularını cevapladı.

İkinci oturumda Sn. Abdullah ÇİFTÇİ, Dijital Dünya, Çin, Bir Kuşak Bir Yol Projesi Türk İhracatçısını Nasıl Etkiler? Başlıklı konuşması ile tarihte hegemon olarak kabul edilen devletlerinin güç deviniminden bahsederek, Çin Halk Cumhuriyeti'nin yükselişi, dijital para, blockchain hususlarına değinerek, dinleyicilerin küresel siyasetin ihracata etkisi ile ilgili sorularını cevapladı.

Üçüncü ve son oturumda Sn. Prof. Dr. Sinan CANAN, İnsanın Fabrika Ayarları ve Dijital Gelecekte İnsan Kalmak, Sosyal Medya Dijital Platformla Beyin Kodlamak konulu sunumunda, insan, beyin, davranışlar, sosyal medya ve gelişen teknolojinin davranışlarımıza etkisi ile iletişim araçlarının yeni nesillere olan etkisine değinirken katılımcılar sorularıyla sunuma yoğun ilgi gösterdi.

Her yıl daha çok ihracatçımıza ulaşarak gelenekselleştirmeyi hedeflediğimiz "BAİB GÜNLERİ” seminerlerini gündem konularına yönelik, ihracatçılarımıza yararlı olacağı düşünülen başlıklar ve değerli konukların katılımı ile düzenlemeyi amaçlıyoruz.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.