Tarım Ürünleri İhracatı - Dijital Tarım Pazarı ve Bitki Sağlığı Uygulamaları Semineri


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği organizasyonunda, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sayın Dr. Safinaz Arslan ve Ziraat Mühendisi Sayın Okan Evren'in katılımıyla "Tarım Ürünleri İhracatı- Dijital Tarım Pazarı ve Bitki Sağlığı Uygulamaları Semineri” 10 Temmuz Perşembe günü online platformda canlı olarak düzenlendi.

İki oturumda gerçekleşen seminerimizin ilk oturumunda, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sayın Dr. Safinaz Arslan gerçekleştirdiği sunumda firmalarımıza "Bitki Sağlığı Mevzuatı, Türkiye'de Bitki Sağlığı, Entegre Mücadele, Akdeniz Meyve Sineği Mücadele Çalışmaları, Bitki Pasaportu Çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İkinci oturumda ise Ziraat Mühendisi Sayın Okan Evren'in gerçekleştirdiği Dijital Tarım Pazarı(DİTAP) konulu sunumunda firmalarımıza, "DİTAP Neden Önceliğimiz?, DİTAP'ın sağladığı genel avantajlar, Üreticilere Olan Avantajları, Ürün Talep Eden Sektör İçin Sağlayacağı Avantajlar” hakkında bilgiler verdi.

Firmalarımızın online gerçekleşen ve URGE, Dış İlişkiler ve Yönetim Kurulu Şube Müdürü Sayın Nedret TOSUN'un da katıldığı semineri ilgi ile takip ettikleri gözlemlendi. Katılımcılar tarafından canlı yayında iletilen sorular seminer sunumlarının ardından Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerince yanıtlandı.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.