2013/318 Sirküler (31.12.2013)


ANTALYA İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

ÖZEL SİRKÜLER 2013/318

Sayın Üyemiz,

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında 2010/8 Sayılı Tebliğ, 23 Eylül 2010 Perşembe günü 27708 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Sözkonusu Tebliğin amacı, Türkiye'de sınaî ve/veya ticari faaliyette bulunan veya yazılım sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin uluslararası pazarlarda rekabet gücünü arttırmaya yönelik eğitim ve danışmanlık giderleri ile İşbirliği Kuruluşlarının Ekonomi Bakanlığınca uygun görülen proje bazlı giderlerini desteklemektir.

Bu tebliğ kapsamında, Antalya İhracatçılar Birliği olarak, "Madencilik Sektörü”nün rekabet gücünü arttırmak amacıyla iştirakçi firmalara yönelik ihtiyaç analizi, hedef pazar hakkında eğitim programlarının tasarlanması, belirlenen yeni ve alternatif pazarlara yönelik önemli fuarlar ile eş zamanlı ticaret heyeti ve alım heyeti organizasyonlarının düzenlenmesi, istihdam ve danışmanlık programlarının da yer alacağı 3 yıllık bir projenin hazırlanması planlanmaktadır. Bu Tebliğ'de yer alan destek programları kapsamında proje Ekonomi Bakanlığınca finansal olarak %75 oranında desteklenmektedir.

Söz konusu projeden sadece proje iştirakçisi olan ve proje kapsamında ön başvurularını tamamlayan firmalarımız faydalanabilecektir. Bu çerçevede, projede yer almak isteyen firmalarımızın katılımıyla 09 Ocak 2014 Perşembe günü saat 13:30'da Genel Sekreterliğimiz toplantı salonunda ön hazırlık toplantısı yapılacaktır. Toplantıya katılım için aşağıda yer alan formun doldurularak en geç 07 Ocak 2014 Salı günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimize (E-posta: soysalc@aib.gov.tr, Faks: 3117900) gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgilerini rica ederim.

Güliz AKEL ÇETİNKAYA
Genel Sekreter V.

MADENCİLİK SEKTÖRÜ UR-GE PROJESİ TOPLANTISI

İSİM

FİRMA

CEP TELEFONU

E-POSTA


Ekler:
sirkuler 2013 -318 madenciler urge proje hazirlik toplantisi.doc

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.