Uçuşlar Hk.


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

DUYURU

Sayın Üyemiz,

Sağlık Bakanlığı'ndan alınan bilgiye istinaden, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)'nden alınan bilgide, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafındanyeni tip koronavirüs(Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 29.02.2020 Cumartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere, Türkiye-İtalya, Türkiye-Güney Kore, Türkiye-Irak arasında gidiş-geliş tüm yolcu uçuşlarının tedbiren durdurulduğunun bildirildiği ifade edilmektedir.

Bakan Koca'nın, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19'a karşı alınan yeni tedbirler hakkında bilgi vererek Çin'de ortaya çıkan ve kısa zamanda 56 ülkede daha görülen bulaşıcı yeni tip koronavirüs hastalığına karşı Türkiye'yi titizlikle korumak için gerekli her tedbiri almaya devam ettiklerini belirttiği, daha önce Çin ve İran ile havayolu trafiğinin durdurulduğunu, ayrıca İran ile kara ve demir yolu geçişlerinin de kapatıldığını anımsattığı bildirilmektedir.

Bakan Koca'nın, açıklamasında, şunları kaydettiği dile getirilmektedir:

"Bilim Kurulumuzun önerileri doğrultusunda Ulaştırma ve Altyapı, Dışişleri, İçişleri ve Ticaret Bakanlıklarımızla koordinasyon halinde yeni bir tedbir daha uygulamaya konuldu. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere, Türkiye ile İtalya, Türkiye ile Güney Kore, Türkiye ile Irak arasında gidiş-geliş tüm yolcu uçuşları tedbiren durdurulmuştur.

Ayrıca Irak ile kara sınırlarımız da araç ve yolcu geçişine kapatılmıştır. Uygulama mevcut koşullara bağlı ve geçicidir. Ülkemizde bugüne dek endişe verici bir durum ortaya çıkmamıştır."

Bilgilerini rica ederim.

Güliz AKEL ÇETİNKAY
Genel Sekreter T.

EK: Sağlık Bakanlığı'nın açıklamaları hk. görsellerTüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.