Antalya, Burdur ve Isparta illerinin İl Hıfzısıhha Kurulu Kararları


ÖNEMLİ

BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

DUYURU

Sayın Üyemiz,

T.C. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nden alınan yazıda, fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısı tüm Dünya'da hızlı şekilde yükseldiği belirtilen Koronavirüs (Covid-19) salgınının, toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanmasının hayati derecede öneme haiz olduğu belirtilmektedir.. Aksi hallerde virüsün yayılımının hızlanarak vaka sayısını ve tedavi gereksinimini artırmakta; vatandaşların hayatlarını kaybetme riski ile toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olduğu ifade edilmektedir..

Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda başta ilgili Bakanlıklar olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları tarafından birçok tedbir kararı alındığı ve uygulandığı belirtilmektedir. Gelinen noktada Koronavirüs salgınının yayılım hızı göz önüne alındığında; ülke geneli için bugüne kadar alınan tedbirlere ilave olarak yeni tedbirlerin alınması ve bazı şehirlerimiz için ek tedbirlerin planlanması/uygulanması gerektiğinin değerlendirildiği bildirilmektedir.

Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzısıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddesi kapsamında il valileri tarafından ek tedbirlerin alınmasının gerektiği bildirilmektedir.

Antalya, Burdur ve Isparta illerinin İl Hıfzısıhha Kurulu Kararları ve İçişleri Bakanlığı'nın ilgili yazısı ekte yer almaktadır.

Bilgilerini rica ederim.e-imzalıdır
Güliz AKEL ÇETİNKAYA
Genel Sekreter T.EK-1:
Şehir Giriş/Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması

EK-2: Antalya İl Hıfzısıhha Kurulu Kararı

EK-3: Burdur İl Hıfzısıhha Kurulu Kararı

EK-4: Isparta İl Hıfzısıhha Kurulu Kararı


Ekler:
EK-1.pdf

EK-2.pdf

EK-3.pdf

EK-4.pdf

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.