2021/155 Sirküler (10.09.2021)


ÖNEMLİ

BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE
SİRKÜLER 2021-155

Sayın Üyemiz;

İlgi : 09.12.2020 tarihli ve 2020-350 sayılı Sirkülerimiz.

İlgide kayıtlı yazımızda, TİM ve Türk Hava Yolları arasında indirimli hava kargo taşımacılığına yönelik iş birliği anlaşması imzalandığı, yapılan iş birliği ile THY'nin lojistik markası Turkish Cargo'nun 22 ülkede 28 destinasyona genel kargo taşımacılığında 2021 yılı Mart ayı sonuna kadar yüzde 10 ile 30 arasında indirim uygulayacağı belirtilmişti.

Bu defa, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)'nden alınan yazıda, Turkish Cargo'nun kargo taşımacılığına yönelik imzalanan iş birliği protokolü kapsamında; genel kargo (GEN), yumurta (HEG), yaş meyve ve sebze (PEP) ile balık (PES) kapsamında taşınabilecek Türk ihraç ürünlerinin yurt dışındaki 46 destinasyonda hava kargo ile kapasite dahilinde taşınmasında, Türk Hava Yolları A.O. tarafından IATA acentelerine bildirilen son liste fiyatları üzerinden yüzde 10 ila yüzde 35 aralığında indirim uygulanacağı bildirilmektedir.

Bu çerçevede, bahse konu protokolün 7 Eylül 2021 tarihinde imzalanmasıyla yürürlüğe girmiş olup, 31 Aralık 2021 tarihinde sona ereceği ifade edilmektedir. İndirimli taşıma destinasyon listesi ekte yer almaktadır.

Bilgilerini rica ederim.

e-imzalıdır
Güliz AKEL ÇETİNKAYA
Genel Sekreter T.

EK: İndirimli Taşıma Destinasyon ListesiEkler:
EK.PDF

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.